Stojan na bicykle IKS

Stabilné zaparkovanie bicykla bez poškodenia výpletu

Jednoducho vyzerajúca, ale do detailu premyslená konštrukcia stojanu na bicykle umožňuje ľahko zaparkovať bicykel, tak aby nebol poškodený. Navyše skvele vyzerá!

Tri oporné body

Tak ako kruh je definovaný troma bodmi, môžeme rovnako definovať aj plášť bicykla. Túto skutočnosť sme využili pri tvorení geometrie stojanu. Vznikla tak konštrukcia, ktorá bezpečne fixuje predné, alebo zadné koleso v zvyslej polohe.

Vďaka trom oporným bodom je bicykel opretý o plášť. Výpletom sa môže bicykel stojana dotýkať. Všetky oporné sily sú však prenášané práve na plášť v jeho obvode.

Nezasahuje do kotúčov ani ďaľších časti bicykla

Bicykel má v stojane veľmi obmedzenú voľnosť pohybu. Je tým zabránené, aby sa brzdové kotúče alebo akákoľvek časť rámu dotýkala konštrukcie stojanu. Tým je prakticky nemožné poškodenie bicykla.

Bicykel je možné do stojana zaparkovať aj zadným kolesom. Ani v tomto prípade nie je žiadna časť rámu alebo meniča prevodu poškodená.

Jednoduché parkovanie v rade

V prípade parkovania striedavo predným aj zadným kolesom do seba bicykle nezasahujú ani riaditkami. Našli sme tak strednú cestu medzi pohodlným parkovaním a veľkosťou parkovacej plochy.

Vysoká konštrukcia stojanu nielenže vytvára tretí oporný bod, ale tiež uľahčuje zamykanie rámu bicykla.

 


Rozmery

Dĺžka l a hmotnosť :

2 státia 785 mm, 22,2 kg

3 státia 1225 mm, 31,8 kg

4 státia 1665 mm, 41,4 kg

5 státi 2105 mm, 51 kg

každé ďalšie státie + 440 mm, 9,6 kg

Konštrukcia

Oceľová konštrukcia zložená zo segmentov. Jednotlivé segmenty sú zvarené z ohýbaného jokla 60 x 20 mm a pásovej ocele.
Žiarovo zinkované alebo lakované fasádnou vypaľovanou farbou na žiarový zinok ponorom.

Farebnosť vypaľované farby podľa nášho vzorkovníka RAL štandard. Iné farby na dopyt.


Duplexná povrchová úprava

Základom povrchovej úpravy oceľových častí našich výrobkov je žiarový zinok ponorom. Je tak zaistená ochrana cca 80 mikrónov aj v dutinách konštrukcie. Konštrukciu je možné následne lakovať vypaľovaným lakom. Výsledná duplexná vrstva má celkovú hrúbku cca 200 mikrónov. Tieto technologické postupy sú zárukou kvality a životnosti až 50 rokov v exteriéri.


Dopyt

Potrebujete poradiť? Chcete nezáväznú ponuku?


Rad mobiliáru IKS